Aktualności

03 - 06.10.2019 Festiwal Leadership

Leadership Festival to międzynarodowe wydarzenie gromadzące globalnych wizjonerów i wzbudzające zainteresowanie odbiorców. Tegoroczna edycja została opracowana przez globalny kolektyw z szeroką gamą środowisk w zakresie współtworzenia opartego na teorii w ramach Societal Transformation Lab przez Presencing Institute. Obiecujemy sobie nawzajem pomoc w manifestowaniu i kształtowaniu nowego paradygmatu (ów) przywództwa, które pojawiają się zarówno na szczeblu globalnym, jak i lokalnym.

Leadership Festival to międzynarodowe wydarzenie, które gromadzi globalnych wizjonerów i wzbudza zainteresowanie publiczności zaangażowanej w przywództwo obfitości. Tegoroczna edycja została opracowana przez globalny kolektyw o różnych koegzystencjach w oparciu o Teorię U w ramach Societal Transformation Lab Instytutu Presencing. Jesteśmy zaangażowani w kształtowanie i manifestowanie nowego paradygmatu przywództwa, który pojawia się zarówno na całym świecie, jak i lokalnie.

www.leadershipfestival.com

25.09.2019 Otwarcie Statuy Matki Natury i RCE Spotkanie po

15:00 Otwarcie posągu Matki Natury w lesie Mewegen, Rothenklemenow
16:00 Networking Nature Park i RCE Szczecin Lagoon w Rothenklempenow Hall

20.09 Pokaż razem

20.09. Razem z naszymi partnerami w Berlinie będziemy biegać za dziećmi z 1 m2 ziemi. Miejsce spotkania to 11 zegar przed Bramą Brandenburską 52 ° 30'57.9 "N 13 ° 22'36.3" E. Poznasz nas na banerze "Agrarwendemitmachen" BioBoden, a także na stoisku LunchVegaz.

O godzinie 12 jest wiec, a o godzinie 13 musimy być czujni, aby spacerować bezpośrednio za dziećmi spokojnie i opiekuńczo jako "twórca gleby". Zabierz ze sobą konewki i taczki.
Następnego dnia w Rothenklempenow kontynuujemy wycieczki z przewodnikiem "Village in Transition" i Weltackerdialog, patrz poniżej.

21.09.2019 Rothenklempenow for Future

Dzień gry Bioland i nowy dzień zdobycia ziemi

Godzina 11
Wioska w przywództwie przejściowym
Pokazano rolnictwo, przetwórstwo i sklep rolniczy, w tym wystawę 750 lat Rothenklempenow. Wytyczne pokażą zakres lokalnych, regionalnych i globalnych działań oraz przedstawią powiązania z lokalnymi i praktycznymi pracami transformacyjnymi.

14am
Dialogue Świat Acker
Pani Blümel daje wgląd w swój renomowany czas, jako prezes LPG, w pionierskim miejscu rolnictwa NRD, miejscu spotkań kadry kierowniczej i lokalizacji gości specjalnych. Zaprosiliśmy Weltenwandlera i architekta Petera Andersa do zabrania nas w podróż przez podzielony Berlin z punktu widzenia studentów taksydermii do Indii. Dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat lokalnych i globalnych interfejsów oraz, poprzez Auroville, wyzwań i rozwiązań uznanego przez UNESCO "Eksperymentu społeczeństwa uczącego się" z wizją międzynarodowego miasta przyszłości ".

Ponadto interaktywna wystawa "Village in Transition" rzuca światło na 750 lat historii rolnictwa na miejscu.

17:30
Wioska w przywództwie przejściowym
pokaże zakres lokalnych, regionalnych i globalnych działań oraz przedstawi powiązania z lokalnymi i praktycznymi pracami transformacyjnymi.

Jako nowy zwycięzca gruntów jesienią rozpocznie się program stypendialny "ResidenZukunft". W związku z rosnącymi impulsami zmian społecznych trzech stypendystów będzie mogło badać i testować nowe formy pracy, organizacji i gospodarki.

W przypadku noclegów nie możemy w ten weekend serwować bezpośrednio w Rothenkempenow w celu zawyżenia rezerwacji, ale w sąsiedniej wiosce:

Nocleg w sąsiednim Löcknitz:
http://www.amt-loecknitz-penkun.de/alp/tourismus/unterkuenfte.php

Serdecznie zapraszamy na dziki północno-wschodni region.

#2000m2 #Agrandum #Cele zrównoważonego rozwoju #SDG #FridaysforFuture #StartupsforFuture #FarmersforFuture #ActionsforFuture #NeulandWinner #tatenfuermorgen

Obsługiwane przez ModEm - Mobilna inicjacja demokratyczna na obszarach wiejskich www.modem-arbeitundleben.de

17 lipca 2019 Startupy na przyszłość - Dialog z Uniwersytetem Cusanus i start-upy

03-04 sierpnia 2019 750 rok Rothenklempenow
Wystawa rolnicza

Dni działania Zrównoważony rozwój

PROGRAM:
Piątek 31 maja 2019 r

Dzień Dziecka w Weltacker w piątki na przyszłość
11:00 - 15:00 Dzieci Wprowadzenie do 17 celów zrównoważonego rozwoju, wytyczne dotyczące światowego sprawdzania i sadzenia. Następnie warsztaty makijażu (makijaż i makijaż) i upiecz chleb.
Weltacker i pełna sala

w ciągu dnia między 11-15 godzin
na Weltacker jest program, zabawa dla wszystkich

Na 2000 m2 we wsi Rothenklempenow, siedziba spółdzielni BioBoden i Höfegemeinschaft Pommern, od fasoli polowej do fasoli Z, podobnie jak cukinia, powstają różne kultury globalnej areału.

Odwiedzający mogą doświadczyć wielkości 2000 m² i dowiedzieć się, co uprawiamy i konsumujemy na świecie,

Full Hall - pokaz klimatu, który zachęca
gdy:
18:30 wstęp
19:00 - 20:00 zegar, po którym następuje dyskusja z ofertą żywności

Full Hall, klimat, który zachęca Co WOLNO zrobić ze zmianami klimatu? Pozwól nam się bawić i bawić. Zamiast frustracji zmianami klimatu.
http://www.vollehalle.de/

GDZIE: BERGEHALLE AM WELTACKER Height Dorfstr. 38

Potem są jedzenie i napoje z własnej produkcji - wieczór kończymy OSTMOST Party Bus nad jeziorem Rothenklempenow.

Full hall - klimat, który zachęca
Co można zrobić przeciwko samej zmianie klimatu? Przestań być sam. W tym celu Maren Kling, Michael Bukowski, Martin Oetting i Kai Schächtele robią pełne sale - pokaz i inicjatywa zmian klimatu, która jest zabawna i odważna. Spektakl przedstawia wykonawców i pionierów, którzy wkraczają na nowy poziom i inspirują publiczność do działania we własnym życiu. Zamiast frustracji zmianami klimatu hala wywołuje pragnienie konstruktywnych zmian. vollhalle jest dla każdego, kto nie chce już być zmianą klimatu. Format spektaklu łączy elementy teatralne, medialne i wykładowe.

O czym jest serial?
Mówimy sobie o perspektywie uniknięcia zmian klimatu, wciąż jako opowieść o zakazie i rezygnacji. Nie możemy się z tym pogodzić. Potrzebujemy nowej, pozytywnej historii. I istnieją. Pełne nadziei historie ludzi, którzy już dawno zaczęli, rozwijając nowe możliwości i wykorzystując nowe. Ci twórcy wprowadzają salę na światło dzienne. Ponieważ pokazują, jakie konstruktywne sposoby możemy przejść. I tworzą zaufanie. Zespół Vollhalle filmuje i przeprowadza wywiady z bohaterami występującymi w serialu.

Środa 5 czerwca 2019 r

DZIEŃ ŚRODOWISKA w Parku Przyrody Zalewu Szczecińskiego
Program patrz: www.umwelttag.de

Czwartek, 6 czerwca 2019 r

Warsztat "Komunikacja bez przemocy"
z Sophie Bayerlein

Poproszę w sali zamkowej o godzinie 15-15: 45
Rejestracja na stronie sophie.bayerlein (at) projekt-n.org
Koszt: 15 €

Dzikie zioła i wycieczka żywieniowa
z dyplomowaną dietetyk Rozalią Kind i Utą Zahn

w WELTACKERZE 18-19 godz
Rejestracja na info (at) hoefegemeinschaft-pommern.de
Koszt: darowizna